Bastia SC – Paris SG 10.1.

Labdarúgás,szombat, 2015 Január 10, Franciaország – Ligue 1, 17:00

Labdarúgás Franciaország 1

A 19. Bastia SC csapatának nincsen pontja ahoz, hogy osztozkodjon, ma a harmadik Paris SG csapatát vendégli, amely a bajnoki címet akarja megvédeni. Bastia csak 18 pontot szerzett, a mérleglése 4-6-9, gólaránya 16:23. Három más csapat, amely előtte helyezkedik, csak egy ponttal szerzett eddig többet, tehát a harc nagyon kegyetlen lesz a kiesés elhárítására. A korzikai játékosok otthon átlagos teljesítményeket nyújtonak (3-4-3) és a hazai gólarányuk kiegyensújzott 11:11. November végén, december elején Bastia három vereséget szenvedett, kétszer idegenben, egyszer otthon Evian (18.) csapatával 1:2. Azután a nyolcadik Renneszt vendégelte, és hogy mindkét félidő végén sikeres volt, 2:0 győzelem után három értékes pontot szerzett. Az utolsó bajnoki találkozón egy pontot szerzett Caen gyepjén1:1 döntetlenért, hármat is szerezhetett volna, de nem tudta megtartani az egy gólos vezetést.

A harmadik Paris SG 38 pontot szerzett, a mérleglése 10-8-1 és a gólaránya aktív 32:13, kiváló védelme van, és a támadása a legjobbak közé tartozik a versenyen. A párizsiaknak az első Marseille csapatára csak három pont vesztességük van, ezért teljes pontszámot szükséges nekik megszerezni. Idegenben már 17 pontot szereztek (4-5-1) 15:10 gólaránnyal. Az első 17 fordulóban a csapat nem szenvedett vesztességet, de a 18. fordulón a 13. Guingamp gyepjén 0:1 veszített, amikor nem tudott reagálni a gólra a 11. percből. Az utolsó bajnoki párbajban a párizsiak kellemetlenül mwgbotlottak, amikor otthon nem bírkóztak meg az átlagos Montpellier (10.) csapatával, és csak egy pontot szereztek 0:0 döntetlenért.

Az egymásközti párbajokban az idei szezonban Párizs otthon 2:0 győzött, az előző két szezonban nem csak otthon (3:1, 4:0), de idegenben is (4:0, 3:0) győzni tudott. Ezért más fogadást, mint Párizs győzelmére, nem is ajánlatos kötni. Remélem Párizs megerősíti a rangadó szerepét.

A mi tippünk: Paris SG győzelme – a legjobb oddsok a Bet-at-home fogadóirodánál 1,43 szorzóval