Románia – Magyarország 11.10

Labdarúgás, szombat, 2014 Október 11, EURO 2016 kvalifikálás, 18:00

euro 2016

Románia jelenleg emelkedik és hála a Görögországi győzelmének kiváló kiindulási helyzetben van a következő harcokra. Ma Magyarország ellen lépnek fel, akiket tavaly itt egyértelműen 3:0 megverték. Valami hasonló ma is megismétlődhet, a bukaresti forró talajon a vendégeknek nagyon nehéz lesz a dolguk, nyugottan két gól külömbséggel is győzhet a házigazda. Ezen túlmenően sajnos be kell vallani, hogy a román nemzeti foci jobb minőségű, mint a magyar, ami bebizonyosodott az első meccs végénotthon Északírország ellen, így nagy nyomás alatt vannak, hogy némi pontot szerezzenek. A román csapat számára nem probléma otthon gólokot adni, és ha ma egy klasszikus játékot játszonak, magas szorzókot hozhatnak.

Magyarország, ahogyan már említettem, a kvalifikációba nem lépett valami jól. Az említett északírországi meccsen otthon a fiúk 1:2 kikaptak. Mindkét gólt az utolsó tíz percben engedtük be. 2014 –ben a csapatunk 4 baráti találkozót játszott, mindet otthon, úgy hogy nem biztos hogy jól felkészült a kinti párbajokra. Az első meccset Finnországgal 1:2 veszítette elDániával 2:2 döntetlent játszott. A harmadik meccsben megverték az albánokot 1:0, és az utolsóban Kazahsztán 3:0 kikapott.

Mindkét csapat a 2014 VB kvalifokálásán is találkozott, először otthon 2:2 döntetlen volt az eredmény, de azután Románia otthon egy világos 3:0 győzelmet aratott. A magyar csapatban nagyon kiányoznak a játékosok, amelyek a híres európai klubokban játszanának. A hazai bajnokság sem valami fényes, és így már évek óta a magyar foci egy helyben áll. A románok otthon nagyon erősek, és ezt ma be is bizonyítják. Biztosan teltház lesz, a fiúk örülhetnek az igazi balkáni pokolra. Ennek a a párbajnak világos rangadója van, és ebben az esetben ez Románia, mindez egy szép szorzóval.

A mi tippünk: Románia győzelme – a legjobb oddsok a Betfairfogadóirodánál 1,73 szorzóval