Magyarország – Észak Írország

Labdarúgás, vasárnap 2014 Szeptember 07, EURO 2016 kvalifikálás, 18:00.

EURO 2016Magyarország itthon fogadja a 2016 –osi EB labdarúgó selejtező kezdetén Észak Írországot, amikor a hazai válogatotnak alapvetően a sorsolás kedvező volt, amikor a csoportot Görögország, Magyarország, Románia, Finnország, Észak-Írország, és a Feröer-szigetek alakítják. A magyar válogatott számára ez lesz a premier mérkőzés az ez év augusztusában megnyílt Ferencváros stadionján. Így az F csoport számunkra jól játszható, lehet gondolni az esetleges sikerre. Az előző 2012-es kvalifikációban Magyarország a csoportjában a harmadik lett, úgy mint a 2014 –esselejtezőn is. Az idén a hazai csapat négy előkészítő mérkőzést játszott, és mind ezt hazai környezetben. A legelején kikapott a a selejtező közvetlen versenytársától Finnországtól 1:2 (az első hazai vereség 2013-ban, 2014-ben), döntetlent játszott Dániával 2:2, megverte Albániát 1:0, és utoljára Kazahsztánt is 3: 0.

A vendégek Észak Írországból a csoportjukban az utolsó 2012 és 2014 –es selejtezőkben azonosan az ötödik helyen végeztek. Az idén eddig három előkészítő mérkőzést játszottak le, amelyekben még azonban nem sikerült nekik gólt adni. Először otthon döntetlenül játszottak Ciprus ellen , majd Uruguayban 0:1 kikaptak, azután Chilében is 0:2. A vendégek Budapestre erős falálításban érkeztek, csak Alex Bruce hiányzik. De ott van Will Grigg, aki sokkoló győzelmi csatában két gólt adott a harmadik ligás Milton Keynes Dons csapatában Manchester Unitednek a Liga Kupában.

Legutóbb a két csapat 2008 – ban találkozott egymással. Az előkészületben a szigeteken a magyarok örültek a 2:0 győzelemnek. Így Magyarország megnyerte a negyedik egymásközti mérkőzést egymás után Észak Írországgal. Sikeresek lesznek a magyar fiúk ezúttal is? A húszezres stadionban teltházat várnak, a hazai csapat tömeges támogatást vár el. Pintér Attila edző vezetése alatt a csapat formája javul. Minden bizonnyal egyest írok a szelvényre.