Ludogorets Razgrad – Ferencváros 17.07.

Labdarúgás, szerda, 2019,  Július 17, Bajnokok Ligája, 20:30

A Bajnokok Ligája folytatódik az 1. előforduló visszavágójával, Ludogorets játszik Ferencvárossal. Az első mérkőzés eredmény 2:1 volt egy egészen érdekes és dramatikus találkozón. A házigazda Ferencváros már a 6. percben vezetésbe jutott, de egy félŕa múlva Ludogorets egyenlített. Végül a szerencsésebb csapat Ferencváros volt, aki a 65. percben a döntő gólt rúgta. De a 2:1 győzelem Ferencváros számára nem nagyon nagy győzelem, mert most Bulgáriában kell megvédeni ezt az eredményt, és ez egyáltalán nem lesz könnyű. Elég kapni csak 1 gólt, és Ludogorets jut tovább. Ezt Ferencvárods nagyon jól tudja, hogy gólok nélkül ez nem fog menni, mert 0:0 döntetlenért törekedni namgyon nem kifizetődő lehet a végén. Ugyanis a párbaj minden percében az egyik csapatnak a támadásra kell majd gondolnia, és ilyen helyzeteket biztosan láthatunk eleget. Az első mérkőzés egészen kiegyensúlyozott volt, a labda 54% a hazai csapatnál volt, 46% a bolgároknál. A lövések aránya 13:10 Ludogorets javára, a lövések aránya a kapura 5:5, a szögletekben ismét Ludogorets volt a jobb 8:1 arányban.

Ha a két csapat névsorára nézünk, akkor nem sok hazai játékost találunk itt, például Ferencvárosnál Civic, Priskin, Škvarka, néhány ukrán játékos, mint Zubkov, vagy Németországból Heister. Hasonló ez a bolgár csapat oldalán is, ez azt jelenti, hogy kevés hazai játékos, sok idegen, például a holland Lukoku, vagy a támadásban Tchibota Kongóból, Ikoko Kongo DK-ból, a védelemben Cicinho Brazíliából, aki Santosban játszott. Mindkét csapat támadó jellegű, a taktikája a támadáson van felépítve, ezt az első mérkőzés is már megmutatta,most hasonló taktikát láthatunk, és a mérkőzés hasonlóan fog lejátszódni. Igaz, az idegesség is nagyobb lesz, mivel most már nincsen több alkalom javítani.

Ezért nem is fogadok arra, hogy melyik csapat fog győzni, mert bizonyára mindkét csapat erre törekszik majd, sok függ majd a szerencsétől is, mivel a két csapat hasonló egymáshoz. A magyarok előnye a hazai győzelem, a bolgároké pedig a hazai környezet előnye, a gólokra fogadok inkább.

A  mi tippünk: a párbajban legalább 1,5 gól esik  – a legjobb oddsok a Betclic fogadóirodánál  1,28