Basel-FC Porto 18.2.

Labdarúgás, szerda, 2015, Februárr 18, Bajnokok Ligája, 20:45

UEFA Champions League

A házigazda a hétvégén csak döntetlent játszott Sion ellen 1:1, amikor Vaclík kibocsájtása után 45 percet tízen játszottak. Ez nem éppen egy optimális készülés a Bajnokok Ligájára, a csapat kimerítette az erejét, amely ma hiányozhat. Porto, ellenkezőleg, kiválóan megbírkózott a főpróbával Guimaraes ellen 1:0, a csapat megmutatta a hibátlan védelmét, amely a csapat nagy fegyvere. A vendégek nem kaptak gólt egyikben sem az utolsó három párbajból és az első nyolcad döntős párbajban hátul fognak játszani, hogy jó eredményt érjenek el a hazai visszavágóig, ahol bíznak magukban. Basel a jelenlegi szezonban hazai környezetben már képes volt megverni Liverpoolt 1:0, Razgradot 4:0, de Realt nem tudta a legszorosabb külömbséggel 0:1. Ma a svájciak megszerezhetnék az utolsó hiányzó eredményt, amely a döntetlen, ez a vendégek számára nem lenne baj.

Basel a „B“ csoportban a második helyet foglalta el, Real után, amely megnyerte mind a hat párbajt. Basel így szép eredményt ért el, mert az említett Liverpool csak a nem tovább jutó harmadik helyen helyezkedett el. Porto pedig egyértelműen megnyerte a „H“ csoportot, semmi kétség nem volt a tovább jutásáról. Már a nyitó párbajban szétlőtte borisov csapatát 6:0. Porto párbajaiban is sok gól esett, átlagban 3,3 egy párbajra.

Ezen a meccsen bízok benne, hogy legalább két gólt szerez a két csapat. Mindkét csapat a hazai bajnokságon meg van szokva támadni és gólokat szerezni. Ezek a szokások egyszerűen megmaradnak. Ha Basel tovább akar jutni, győzelmet kell neki szerezni, és ehez gól kell. Így az egész az első góltól függ, ha bejön, akokr jöhet a következő. Fogadni a gólok számára érdemes, legalább 1,5 gól lesz a párbajban látható.

A mi tippünk: legalább 1,5 gólt szerez a két csapat a meccsen – a legjobb oddsok az Unibet fogadóirodánál 1,39 szorzóval