Buffalo-Edmonton 8.11

Jégkorong, szombat, 2014 November 08, NHL, 01:05

NHL

Nagyon érdekes találkozó vár ránk ma éjszaka. Két konferencia utolsó csapata játszik egymás ellen. Tavaly is hasonló módon boldogult mindkét csapat. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy Edmonton játéka nem valami látványos. Ezért is a házigazda oldalára hajlódok. Buffalo négy utolsó egymásközti párbajból hármat megnyert, és a formája mégis csak egy kicsit jobb, mint az ellenfele formája. Sőt, az utolsó hazai párbajokban olyan csapatoktól rabolták el a pontokot, mint Detroit, Montreal és Boston. És még egy tény – a csapat az idén otthon 7 párbajban egyben sem győzött rendes játékidőben. És ennek egyszer véget lehetne vetni.

Buffalo csak három párbajt nyert meg a tizennégyből és ott kuporognak az Atlanti divízió alján, de ma ideális esélyük van megszerezni a negyedik győzelmet. A Niagara vízesésekhez Edmonton érkezik, amely négyszer egymás után nem szerzett pontot és öt kinti meccsben már nem győzött. Oilers csapata lábaiban van még tegnap óta a fáradság Bosztonból(2:5) és ismét boldogulni kell nekik Ferenc kapitány nélkül. A kapuba valószínűleg Viktor Fasth lép, de a svéd kapus nincsen a legjobb formájában, három párbajban 11 gólt engedett a háta mögé. Buffalo az utolsó két találkozóban pontot szerzett, a győzelem után a büntetőpárbajokból Detroittal azonos módon kikapott az erős Montreáltól. De Buffalo sikeres főleg Edmontonnal, amelyet nyolc párbajban legyőzött egymás után és csak egyszer volt szüksége a hosszabbításra.

Talán bízhatunk a tiszta egyesnek, bátran fogadhatunk Buffalóra hosszabbítás nélkül, nem nagyon szoktam belemenni ilyen fogadásokba, de talán bejön. Sok szerencsét.

A mi tippünk: Buffalo győzelme – a legjobb oddsok a Winmasters fogadóirodánál 2,68 szorzóval