Braga-Tondela 16.1.

Labdarúgás, hétfő, 2017, Januárr 16, Portugália, Primeira Liga, 21:00

A portugál labdarúgó bajnokság felében járunk lassan, és braga még mindig a harmadik helyet tartja magának a táblázatban. Ide akkor került, amikor december felébenSoortingot verte meg idegenben 0:1. Braga az utolsó két szezonban mindig a negyedik helyen végzet a portugál elit hármas mögött jelentős pont külömbséggel. Az idén keményen támad a poziciókra, amelyek a Bajnokok Ligáját jelentik. Braga elsősorban a hazai környezetből merít, ahol még nem talált hódítóra és az egyetlen hazai pont vesztességet augusztus végén jelentett a második körben. Ez volt az 1:1 döntetlene Rio Ave csapatával, és azóta a rajongói már csak a győzelmeknek örültek otthon. Ezekből már hét volt, és hazai környezetben Braga játékosai jók a gólszerzésben is. Hiszen 8 találkozón 20 gólt szereztek, ami a legtobb minden csapat közül, és otthon eddig csak hat gólt kaptak. Braga előnye az, hogy nem csak egy gólmestertől függ, amely talán Pedro Santos lett volna. Ez már november végétől gyengélkedik, lábtörést szenvedett, nagyon jól helyettesítik őt Rui Fonte, vagy Eduardo, aki számláján már hat gól van, és aki eldöntötte a fontos találkozót Sportinggal.

Braga a bajnokság leggyengébb csapatát vendégli, Tondelát. Ez a csapat még nem ízlelte meg idegenben a győzelmet, de egészen biztosan nagyon örült  az 1:1 döntetlennek október végén Sporting Lisszabon ellen. Két hónappal korábban még a döntetlen Chaves-szel, azután már csak 6 vereség 6:17 gólaránnyal idegenben. Eddig az utolsó a táblázatban 10 ponttal, 13:27 gólaránnyal. A mérlege 2 győzelem, 4 döntetlen és 10 vereség, nem hiába van az utolsó helyen. A csapat legjobb gólszerzője Wagner 4 góllal.

A tavalyi szezonban, amikor Tondela újonc volt, mindkét egymásközti párbajt elveszítette. Otthon 0:1, és Braga stadionján 3:0. Braga az idei szezonban olyan csapattal rendelkezik, amely megkínozhatja a legnagyobb favoritokat, olyan csapattal mint Tondela, egyszerűen nem veszíthet pontokat.

A  mi tippünk: Braga győzelme – a legjobb oddsok a Bet365 fogadóirodánál 1,44