RB Leipzig-Hamburg 11.2.

Labdarúgás, szombat, 2017, Február 11, Németország, Bundesliga, 15:30

Rassen Ballsport Leipzig a múlt fordulóban nem használta ki bayern habozását, 1:0 vereséget szenvedett Dortmundban, így jelenleg az első helyre négy pont vesztessége van. Ellenkezőleg, veszélyesen közelednek a versenytársai, akik Leipzig háta mögött vannak. Szombaton a csapat ismét otthon szerepel, most Hamburg ellen, és ismét bebizonyáthatja, hogy Red Bull Arena egyszerűen verhetetlen. Az utolsó három hazai párbajban a csapat itt lefékezte minden potenciális konkurrensét a harcokban a Bundesliga legalább második helyért és minden esetben ő volt a sokkal jobb csapat. Leipzig a legjobb csapat hazai környezetben 8 győzelemmel és 1 döntetlennel, a gólaránya itt 19:6. Az egyetlen csapat, aki pontot tudott szerezni itt, az Monchengladbach volt szeptember végén 1:1 döntetlenért. Leipzig előnye az, hogy a játéka nem egy játékostól függ, hanem több jó játékos együtműködésétől. A csapat a legfiatalabb legénységgel rendelkezik a versenyben, és a párbaj utolsó perceiben is sikeres tud lenni.

Mi vár tehát Hamburgra ebben a párbajban? Idegenben csak egsetlen párbaqjban tudott győzni, 0:2 a leggyengébb Darmstadt pályáján. Döntetlent szerzett Monchengladbach és Hoffenheim csapataival, a többi hét párbajban vereséget szenvedett. Mindez 7:18 gólaránnyal. Az első kölcsönös találkozón szeptember közepén Leipzig Hamburgban 0:4 győzelmet szerzett, így ebben a párbajban Leipzig a favorit.

Érdekességként Leipzig az utolsó években megállás nélkül a negyedik ligából eljutott egészen az elsőig, ez még soha senkinek így nem sikerült. Amikor 2009-ben Red Bull társ-alapítója a milliárdos Dietrich  Mateschitd azt állította, hogy Leipzig-ből egy nagy klubot épít a Bundesligában. A csapat más úton jár, mint a többi klub, akik felvásárolják a legjobb focistákat a világon, és ezekkel érnek el eredményeket, Leipzigben a sztárok még csak  születnek.

A  mi tippünk: Leipzig győzelme – a legjobb oddsok a William Hill fogadóirodánál 1,53