FK Karabakh – Dundalk 31.07

Labdarúgás, szerda, 2019,  Július 31, Bajnokok Ligája, 19:00

A Bajnokok Ligája második előfordulójában találkozik Karabakh az írországi Dundalkkal a visszavágón. Az első mérkőzés Írországban 1:1 döntetlennel végződött. Karabakhnak a tovább jutáshoz a 3. előfordulóba elég egy gólnélküli döntetlen is, de ez egészen kockázatos lenne számára. A játékosok minősége egyértelműen Karabakh oldalán áll, és ha ehez hozzá számoljuk a hazai környezet előnyét, akkor nem hiszem, hogy Dundalk annyira ellenálna neki. Karabakh az utolsó években majdnem rendszeresen játszik a Bajnoko Ligája alapcsoportjaiban, vagy az Európa Ligában. Végül is, nem is olyan régen, talán 2 véve, hogy Karabakh az alapcsoportban Atletico Madriddal játszott kétszer is a Bajnokok Ligáján, és egy alkalommal sem nemszenvedett vereséget, otthon 0:0 döntetlent szerzett, Atletico stadionján 1:1. Így nem nagyon tudom elképzelni, hogy a majdnem hogy csk névtelen Dundalk valami jelentőset érne el Karabakh stadionján. Dundalk egyáltalán annak is örült, hogy átment az első előfordulón Rigán keresztül, minkét mérkőzés 0:0 volt, így a szabadrúgások következtek, ahol Dundalk volt a sikeresebb.

Az első párbajban Karabakh kezdte jobban a meccset, amikor már a 4. percben vezetésbe jutott, és az egész első félidőben jobb csapat volt. A második félidőben Dundalk gyorsított, és megérdemelten a 78. percben egyenlített. A lövésekben Karabakh volt a jobb 16:10 aránnyal. Így az 1:1 végeredmény mindkét csapat számára kedvező volt. Ha Dundalk csapatára nézünk, a nevek nem sokat mondanak nekünk, töbnyire hazai forrásokból származnak a játékosok. Ezekhez képest Karabakh csapatában 3 spanyol, 2 brazil, tovább francia, horvát és bolgár játékosokat találhatunk. Romero, Zoubir, Michel, Quintana, Ailton, a kapuban Vagner Brazíliából.

A szorzó ugyan már csökkent Karabakh győzelmére, de még mindig megéri játszani, mivel Dundalknak nem sok az esélye, hogy mást, mint vereséget szenvedjen.

A  mi tippünk: Karabakh győzelme – a legjobb oddsok az Betclic fogadóirodánál 1,55