Schalke-Ingolstadt 21.1.

Labdarúgás, szombat, 2017, Január 21, Németország, Bundesliga, 15:30

Schalke csapatának végre el kell kezdeni győzelmekre játszani, és a Bundesliga tavaszi részének első párbajában feltétlenül győznie kellene. A táblázatban ugyanis már elég sok pontot veszít a kupákra, ezért Ingolstadt csapatát meg kell vernie, aki a táblázat utolsó előtti helyen van. Schalke vezetősége egészen biztosan az ősz részt sikeresebbnek szerette volna, és főleg a szezon indulása egyáltalán nem sikerült a csapatnak. Ugyanis először az első 5 párbajt elveszítette, ezután jött a javulás és 7 párbajban egymás után nem szenvedtek vereséget ( 5győzelem és 2 döntetlen), de a sorozat végén ismét jött a 4 párbaj, amelyekben Schalke csak 1 pontot szerzett. Főleg a azai párbaj Leverkusen riválisával nem sikerült nekik ősz végén, amikor egy játékosát már az első félidőben kizárták a játékból, de ennek ellenére még úgy nézett ki a dolog, hogy döntetlent szereznek. De végül Leverkusen a párbaj legvégén gólt szerzett és így megszerezte mind a 3 pontot a győzelemért. Ez a párbaj a csapatot teljesen szétdobta, ezután otthon csak 1:1 döntetlent szerzett Freiburg ellen és 1:2 vereséget szenvedett Hamburgban. A csapatnak 16 párbajban 18 pontot sikerult szerezni 20:19 gólaránnyal.

Most tehát Ingolstadt érkezik, aki nagyon gyengécske és valószínű, hogy a 2. ligában köt ki. Néha ugyan meg tud lepni ez a csapat is, mint az utolsó előtti őszi körben, amikor 2:1 győzött leverkusenben, de azután Ingolstadt mindent tönkre tett a hazai párbajban, amikor 1:2 vereséget szenvedett Freiburggal. Tizenhat párbajban 12 pontot szereztek, 14:27 a gólaránya, egy kicsit az ősz vége mentette meg a pontjait, de nem valami szuper párbajokban. Először a tragikus Darmstadt ellen jött a győzelem, azután 1:0 Leipzig ellen, ahol 1 alkalommal lőttek a kapura, ezután már csak védekeztek.

Minden csapatnak a téli szünetben elég idejük volt pihenni, és így megmutatni, hogy hogyan vannak felkészülve a további harcokra, szerintem a házigazda fog nyerni.

A  mi tippünk:Schalke győzelme – a legjobb oddsok a betfair fogadóirodánál 1,85