Frankfurt-Ingolstadt 18.2.

Labdarúgás, szombat, 2017, Február 18, Németország, Bundesliga, 15:30

A Bundesliga táblázata hat csapata a másodiktól a hetedikig a helyén maradt, mert ez a hat csapat a múlt héten vereséget szenvedett, csak a vezető Bayern az első helyen még jobban erősítette a pozicióját, mert 3 pontot szerzett, így az üldözőitől még jobban elszabadult. Eintracht Frankfurt a harmadik helyet birtokolja 35 ponttal, de a hetedik Kölnre, akinek 32 pontja van, a külömbség csak 3 pont. A múlt körben Frankfurt Leverkusenben 3:0 vereséget szenvedett, és a finn kapus szlovák gyökereivel Hradecky már másodszor a szezonban  vadászott a labdára a saját hálójában. És ez nála nem szokásos, mert Frankfurtnak közvetlen bayern után  a második legjobb a védelme a bajnokságon. Igaz, hogy Frankfurt a jelenlegi szezonban már 3 párbajban 3 gólt kapott, de a Leipzig elleni meccsben Hradecky a harmadik percben piros lapot kapott, így Lindner állt a kapuba. Hrádecky számíthat a sziklaszilárd védelemre nemzetközi felállításban, a spanyol Vallejo, német Oczipka, amerikai Chandler, argentin Abraham. És éppen az utolsó nevezett david Abraham a párbajban Leverkusen ellen hiányzott, és ez érezhető volt. A gólokról Alexander Meier gondoskodik, aki Frankfurtban már a 12. szezont játsza.

Ezen a mérkőzésen Frankfurtban az utolsó előtti csapat mutatkozik be FC Ingolstadt 04. neki nagyon roszul jött be az őszi rész, amikor az első győzelmét csak a 11. körben szerezte november közepén a leggyengébb Darmstadt ellen 0:1. Természetesen erre Kauczinsky edző fizetett rá, akit ideiglenesen Henke asszisztens helyettesített, és most Maik Walpurgis vezeti a csapatot.  De ő is csak egyszer örült három pontnak január végén Hamburg ellen otthon 3:1 győzelemnek. A további 3 találkozó vereséggel végződött. Idegenben Darmstadton kívül még Leverkusent 1:2 verte meg és döntetlent az első körben Hamburgban 1:1. Azután már csak 7 vereség és 7:15 gólarány.

Hazai környezetben még Frankfurt nem talált hódítóra és a 3 döntetlenhez 6 győzelmet adott hozzá 16:7 gólaránnyal. Otthon csak igazán a legjobbakkal veszített pontokat, Bayern, Hertha és Hoffenheim csapataival.

A  mi tippünk: Frankfurt győzelme – a legjobb oddsok a betfair fogadóirodánál 2,15