Torontó-Montreál 09.10

Jégkorong, csütörtök, 2014 Október 09, NHL, 01:00

NHL

Ma az NHL új szezon első párbaját választottam az elemzésemre, amelyben két kanadai csapat találkozik. A hazai Torontó egészen szolídan készült, és folytatni akarják, ahol abbahagyták az utolsó meccset, amikor otthon megverték Detroitot 5:1. A házigazdák mezében Philov Kessel, Dion Phaneuf, Roman Horák, JamesiVan Riemsdyk és Nazem Kadri voltak sikeresek. Ezek voltak tehát a nevek, amelyek Torontó csapatában már hosszabb ideig prímet játszonak és az idén azt fogják akarni, hogy a rajongói elfelejcsék a tavalyi szezon alaprész végét. Torontó az előkészületben 8 párbajt játszott négy ellenféllel, mindig otthon és kint. Philadelphiát mindkétszer megverte 4:0 otthon és 3:2 kint büntetőpárbajok után, Ottawától pedig mindkétszer kikaptak 2:3 kint és 3:4 otthon büntetőpárbajok után. Buffalóval ismét kétszer győztek kint 6:4és otthon 3:2 büntetőpárbajok után. Az utolsó két párbajt Detroittal játszották, amikor kint 3:0 kikaptak, és ahogyan már írtam otthon 5:1 megverték.

Montreal a felkészülésben hasonlóan boldogult, mint Torontó, hét párbajt játszottak le, háromszor kikaptak és négyszer győztek. Olyan csapatokat vertek meg, mint Boston (otthon 3:2), Colorado (kint 3:2 és otthon 3:2 hosszabbítás után),Chicago(kint 3:1). Ellenkezőleg, olyan ellenféllel buktak le, mint Washington (otthon 0:2) és mindkét utolsó párbaj Ottawa ellen (kint 4:3 hosszabbítás után és otthon 2:4). Montrealt a nyáron a csapat kapitány Brian Gionta hagyta el, azután Thomas Vanek vagy Danny Briere. Minden megemlített név a csapat számára nagy veszteség lesz.

Montreal oldalán egy bizonyos minőség áll, de Torontó erre biztosan nagyon jól fel lesz készülve és a szezon első pontjait meg fogja akarni otthon szerezni. Ezért a házigazdákra fogadok, sok szerencsét.

A mi tippünk: Torontógyőzelme hosszabbítással és büntetőpárbajjal – a legjobb oddsok az Unibet fogadóirodánál 1,88 szorzóval