Skócia-Szlovákia 5.10

Labdarúgás, csütörtök, 2017  Október 5, World Cup 2018 kvalifikálás, 20:45

Abben a párbajban megmutatkozik az igazság. Valószínűleg egy nagyon óvatos párbaj lesz ez, főként az első félidőben, mivel nagyon értékes pontokért játszanak a csapatok. Ez a két csapat harcol egymás közt a bejutásért a VB pótselejtezőjébe. Szlovákia otthon Skóciát 3:0 verte meg, a skótok otthon a kvalifikálásban 2 győzelmet és 2 döntetlent szereztek. Győzni Máltával és Szlovéniával tudtak, döntetlent Angliával és Lettországgal játszottak. A szlovákok az utolsó párbajt elveszítették Angliával, ami tehát várható is volt, az első 25 perc kiváló volt, de a gól után a csapat valahogyan kihült, és elkezdte védeni a 0:1 állást, amiu végül nem volt jó választás.

A skótok, hasonlóan, mint az angolok, otthon nagyon erősek tudnak lenni, nagyon nyomatékosak a személyi párbajokban, hosszú rúgások előre, a pokoli hangulat, amely biztosan jobb lesz, mint Angliában. Az otthon varázsát 60 000 hazai rajongó teremti a házigazdának, ez buzdítani fogja a csapatot jobb teljesítményekre, ezért nehéz megmondani, hogyan hat ez a vendégekre. A szlovák focisták azért meg vannal szokva nagy, telt stadionokon játszani, mivel sokan játszanak európai klubokban. A szlovák csapatban van néhány nagyon kreatív, játék alkotó focista, az egyik Hamsík, a másik Lobotka, ezek nagyon jól meg tudják rendezni a játékot, tovább Skrtel és Durica, szintén nagyon kreatív pár. A széleken pekarik, Hubočan, aki hiányozni fog igazán ez Skriniar – büntetést kapott. A skótoknál Griffinsre kell vigyázni, aki már 2 gólt szerzett, no és még arra, hogy a skótok nagyon kedvelik a gólszerzést a párbaj utolsó perceiben.

Ha Szlovákia nem is győzne Skóciában, van még remény a 2. helyre, mivel az utolsó fordulót otthon játsza Máltával, és a skótok medig Szlovéniában játszanak, a szlovénok otthon erősek. De ez elég- e lesz a pótselejteze, majd még meglássuk. Minden esetre nem fogadok a vendégek győzelmére, hanem, hogy nem szenved vereséget dupla esélyben.

A  mi tippünk: Szlovákia nem szenved vereséget dupla esélyben – a legjobb oddsok a bet365 fogadóirodánál 1,62

source: urheilu-viikko.com