Montpellier-Dijon 14.1.

Labdarúgás, szombat, 2017 Január 14, Franciaország, Ligue 1, 20:00

Montpellier HSC a szezon második részét hazai pályán kezdi az újonccal Dijonból. Folytatni akarja majd ott, ahol az ősz végén befejezte, mivel akkor  meglehetősen sikeres volt. Javulást a csapat leginkább hátul jelentett, ahol a helyzet már igazán rosz volt. A jelenlegi szezon első tíz találkozóján 23 gólt kapott, a következő kilencben már csak nyolcat. Igaz, a gólarányát nagyon elrontotta  az 5:1 vereségével Lyonban, ahol a meccset nagyon befolyásolta Morgan Poaty kizárása már a 8. percben, amikor még 0:1 vezetett a csapat. A második magas 6:2 vereséget Monaco pályáján „szerezte”. Az ősz második felében jött a nagy javulás a játékban és az eredmények is. A hazai győzelmek 3:1 Marseille ellen, 3:0 PSG és utoljára otthon 4:0 Bordeaux ellen. Ide került ugyan a gólnélküli döntetlen a gyengébb Nancyvel is, de a 10:1 gólarány az utolsó 4 hazai párbajban már másaképen néz ki. Sokkal jobban állhatna a táblázatban, de hiányoznak neki a pontok idegenből.

Hasonlóan van ezzel Dijon is, aki otthon még tud pontokat szerezni, de idegenben ez már nem megy neki. Itt egy győzelmet sem nem szerzett, csak három döntetlent, és hat vereséget. A döntetleneket St. Etiene döntetlenek királyával és a gyenge Bastia és Caen-nel. Decemberben az utolsó párbajában 2:0 győzelmét ünnepelte Toulouse ellen, ez pontosan két hónappal az előző győzelme után volt. Akkor az utolsó Lorient felett tudott otthon  1:0 győzni.  A csapatban hiányozni fognak F. Balmont, M. Jordan, F Sammaritano, sokat függ majd az eredmény attól is, hogy hogyan tud majd a csapat együtműködni a három hét szünet után. A védő C. Varrault biztosan nem idul, piros kártyát kapott. A csapat idegenben 9 párbajból négyben kapott piros lapopt.

Az első egymásközti párbaj Dijonban 3:3 eredménnyel végződött, de meg kell mondani, hogy ebben a párbajban Montpelliernek nagy pechje volt. Ebben a párbajban a házigazda lesz a favorit, hála a javulásának, remélem, a szünet után nem kerül a régi kerékvágásokba.

A  mi tippünk: Montpellier győzelme – a legjobb oddsok a sportingbet fogadóirodánál 1,83