Florida, kúsok od South Beach. Bájny Waiters Island sa konečne našiel

Čo však urobilo z Waiters hrdinu v Miami bolo to, čo prišlo po premenenej strele. Práve spomínaná póza, ktorú ako by mieril na všetky pochybovačov s otázkou: Čo si o mňa myslíte teraz?

“To je moja obľúbená póza. Teraz keď ma niekto vidí, často ma takto zdravie, “povedal Waiters novinárom s odstupom po zápase.

Tahle póza bola rozhodne vyobrazením Waitersovy zlomovej sezóny, ale rozhodne to nebolo prvýkrát ani naposledy, čo zachránil Miami dobre načasovanými strelami .

Od tej doby napríklad zlomil väz trojkou svojmu tímu, ktorý ho draftoval – obhajcom titulu Cleveland Cavaliers.Následne ukázal ich fanúšikom, kde sú východy z haly.

Alebo zostrelil vo štvrtej štvrtine tromi stavkove bonusy ťažkými trojky Charlotte a následne si vypožičal hlášku od svojho predchodcu v drese Heat Dwyanea Wadea a dal fanúšikom vedieť, čí mesto je Miami.

Dvadsaťpäťročný Waiters bol hráčom základnej päťky v zlom tíme a tiež náhradníkom v dvoch tímoch hrajúcich o titul, ale vždy veril, že by mohol hrať väčšiu rolu. Po minuloročnom, trochu nečakanom, konci v Oklahoma City našiel svoju šancu v Miami, kde má životné priemery cez 16 bodov, štyri asistencie a tri doskoky na zápas.

Tím Heat zažíva zvláštne sezónu.Počas desivého úvode vyhrali borci zo South Beach len jedenásť z prvých štyridsaťjeden zápasov. Ale teraz sú na pozíciách do play-off.

“Táto sezóna ukazuje, že je v lige veľa hráčov, ktorí nikdy nedostali poriadnu príležitosť, alebo neboli dostatočne trpezliví. My sme tých hráčov našli a teraz sa nám takto darí. Tvrdo pracujte a verte si a príležitosť príde. Ja si vždy veril, to o mne všetci vedia. Robili si zo mňa srandu, ale na to sa ja nepozerám. Som otec a ako otec musím ukázať svojmu dieťaťu, že keď si veríte, tak dokážete čokoľvek, “hovorí Waiters.

Už nie je len hráčom, ktorý vypáli na kôš všetko, čo mu príde do ruky.Pracuje ďaleko viac v obrane a získava si dôveru spoluhráčov, aby mu dali loptu. Kouč Erik Spoelstra mu dal voľnú ruku vo vytváraní pozícií ako pre seba, tak pre svojich spoluhráčov, nestrieda ho po každej chybe, ktorú divoký Waiters spácha.

“Poznám svoju úlohu a viem, že môžem konečne byť sám sebou. Viem, že môžem hrať tak, ako som zvyknutý, nemusím čakať v rohu, či dostanem prihrávku. To totiž nie je moja hra a neviem tak hrať, “hovorí spokojne Waiters.

” Celkovo ma teraz jednoducho basketbal zase baví. Táto časť hry mi v posledných dvoch rokoch chýbala – hrať basketbal a baviť sa pri tom.Vždy som sledoval ostatných hráčov a závidel im, ako môžu robiť na ihrisku, čo sa im zachce. Prial som si, aby som taky dostal takúto šancu aspoň raz a tu v Miami sa na mňa usmialo šťastie, “pokračuje Waiters.

Po minulej sezóne nebolo vo Waitersových plánoch hrať v Miami. Očakávalo sa, že predĺži zmluvu s Oklahoma City, ktoré malo šancu mu dať sedem miliónov a udržať si ju za každú cenu.Tieto plány však boli pozmenené, keď Thunder získali vo výmene Victora Oladipa z Orlanda, priviedli trojkaře Alexa Abrinese z Barcelony a boli donútení sa rýchlo rozhodovať, keď z ničoho nič prišli o Kevina Duranta.

Potrebovali viac peňazí, aby mohli ponúknuť Russellovi Westbrook predĺženie zmluvy, a to znamenalo zbaviť sa Waiters.

Hoci stále považuje Thunder za jednu z najlepších organizácií v celej lige a oceňuje klub, že mu za rok a pol pomohol oživiť kariéru, nie je Waiters spokojný s tým, ako jeho éra v Oklahome skončila.Na poslednú chvíľu si musel začať hľadať angažmán, a to už bola väčšina zmlúv uzavretá.

“Nebol som úplne spokojný, ako to so mnou v Oklahoma City dopadlo, ale verím, že všetko sa deje z nejakého dôvodu. Nepáčilo sa mi, ako so mnou na konci rokovali, ale otvorilo mi to oči. Na začiatku roka mi niečo sľúbili a potom bolo zrazu všetko inak. Nebudem teraz plakať nad rozliatym mliekom. Tam odkiaľ pochádzam sme nikdy neverili ľuďom, ktorých sme nepoznali, pretože nám presne takto sľúbili nejaké veci, a nakoniec bolo všetko iné.Teraz si môžem povedať, že to pre mňa dopadlo dobre a dostal som šancu, ktorú som vždy chcel, “hovorí Waiters.

ako nahradiť vlastné idol

Tomu nakoniec nezostalo nič iné, než vziať podpriemernú dvojročnú zmluvu na šesť miliónov dolárov s možnosťou opcie po prvom roku.Aj pre Heat to bol zúfalý krok na poslednú chvíľu získať nejakého hráča na krídlo, keď od nich nečakane odišiel po trinástich rokoch Dwyane Wade.

Pre Waiters to však bola veľká vec, mať možnosť zastúpiť hráčov, podľa ktorého modeloval v mladosti svoju hru a podľa ktorého na univerzite Syracuse aj potom v Clevelande nosil na drese číslo tri.

Sám Dion je však sebavedomý a nemal strach zo zaplnenia pozície po svojom idolu s ktorým zdieľa dokonca aj iniciály.

“Je jasné, že takú legendu len tak nezastoupím. Po tom všetkom, čo urobil pre mesto Miami i pre klub. Doviedol je k trom titulom, na to sa nezabúda.Je to trochu drzé od ľudí tvrdiť, že buď zástupcom D-Wadea, na neho zatiaľ nemám. Keď tu budem trinásť rokov ako on, tak sa môžeme baviť, “usmieva sa Waiters.

” Hoci som hral minulý rok v play-off, dokonca bol vo finále Západnej konferencie, tak som chcel pre seba lepšiu príležitosť . Nebolo to len o peniazoch a času na ihrisku, ale chcel som miesto, ktoré by som mohol nazývať nejakú dobu svojím domovom, “je spokojná štvorka draftu z roku 2012.

Waitersovo rozhodnutie však v úvode sezóny nevyzeralo úplne ružovo.Zranil si triesla, chýbal na dvadsať zápasov a spolu s ďalšími zdravotnými problémami sa Heat potácali úvodom roka ako jeden z najhorších tímov súťaže.

Prezident klubu Pat Riley ani v polovici sezóny nestrácal vieru. Od tej doby, čo sa Waiters vrátil po zranení do zostavy (len o päť zápasov skôr, než prišla polovica súťaže) majú Heat jednu z najlepších bilancií v súťaži.

Navyše Waiters dvakrát vyrovnal svoj osobný rekord 33 bodov, celkom šestnásťkrát sa dostal cez dvadsať bodov a Heat majú pri jeho dvadsaťbodových výkonoch bilanciu dvanásť výhier a len štyri porážky.

“Úvod sezóny pre ma bol veľa zložitý, keď sme stále prehrávali a ja som bol zranený.Potom som sa ale vrátil, vybudovali sme si skvelú partiu a šliape nám to. Sadli sme si s Goranom Dragica aj Hassanom Whiteside a teraz chceme do play-off a niekoho tam zle potrápiť, “pokračoval Waiters.

Ale potom prišiel zápas s Minnesotou a jeho ďalšie zranenia. Tentoraz si poranil ľavý členok.Už tri duely bol nútený vynechať a najskôr sa len tak nevráti.

Dobrá správa: vo štvrtok odhodil barle.

Zlá správa: Heat bez neho zvládli len duel s mladučkou zostavou Phoenixu, s Portland ani s Torontom sa neporadili, obe stretnutia skončila dvojciferným rozdielom.

Waiters Island, dobré miesto k životu

Aj napriek tomu, že Waiters netrávi moc času na sociálnych médiách, je si dobre vedomý svojej reputácie medzi fanúšikmi.Na internete koluje veľa vtipov o jeho až iracionálnym sebavedomie a veľa videí, kde máva na trojke rukami na spoluhráčov, aby mu prihrali.

“Viem, že som terčom vtipov, ale o toto sa nestarám. Ja som z Filadelfie a keby ma niečo také rozhodilo, bol by som stále v nejakej bitke. Vôbec to neriešim a sústredím sa na seba, “tvrdí Waiters.

Teraz sa však jeho reputácia na internete mení.V minulom ročníku, keď začal výraznejšie pomáhať Thunder v možnom boji o titul a pôsobil lepšie ako v predchádzajúcich rokoch, vytvorili fanúšikovia Waiters na čele uznávanými športovými novinármi Billom Simmonsom a Zachom Lowe fanúšikovskú základňu, ktoré hovoria Waiters Island (Waitersův ostrov).

Hovorilo sa potom o tom, kto všetko si “kúpia dom” alebo sa “presťahuje” na Waiters Island – teda kto verí vo zlepšenej výkony mladíka z Pensylvánie. Po sezóne “akcie” Waitersova ostrova opadli, ale teraz sa celá mánia vracia a zase sa o nej veľa hovorí.

“Celé to okolo svojho ostrova moc nechápem, ale hlavne že sa ľudí baví.Keď mi verí, verím si viac ja a potom môžeme dokázať veľké veci, “uzatvára Waiters.

viac zde: www.stavky-clic.com

Rate the review