Edmonton-Vancouver 20.11

Jégkorong, csütörtök, 2014 November 20, NHL, 02:00

NHL

Vancouver Canucks csapata már rendes játékidőben már négyszer egymás után nem győztek, de ma ideális a helyzet ezt kijavítani.Edmontont az idei szezonban mind a három párbajban megverték, és az Oilers stadionján 2:0 és 3:2 eredménnyel lettek sikeresek. Mindhárom párbajban a győzelmet Ryan Miller kapus szerezte, aki Edmontonnal egyben sem a tíz párbajból nem szenvedett vereséget és átlagban kevesebb, mint két gólt engedett a háta mögé. Millete a Canucks csapat vitathatatlan egyese, tizeneggy idei párbajból egyszer szenvedett vereséget.

Edmonton az idé, úgy mint már tavaly is, borzalmas hokit játszott. Oilers támadása nem kelt nagy félelmet, kilenc párbajban egymás után nem szereztek többet, mint három gólt. Edmonton nem sikeres különösen a saját Nyugati főcsoportban, az idén mind a kilenc párbajt elveszítették, nyolcszor három harmad után. Utoljára Arizona verte meg 1:2, ami a harmadik legszorosabb vereség volt egy gólkülömbséggel hat napon belül és egyaránt a negyedik egymás után hazai környezetben.

Ez a párbaj a Nyugati főcsoport legerősebb és majdnem a leggyengébb csapata között zajlik le. A csapatok egymásközti mérleglése a vendégek oldalán áll, jobb góllövői is vannak, mint Sedin H és Sedin D fivérek, Burrows, vagy Vrbata. De Vancouver csapatát nem csak ez a néhány játékos alkotja, van itt néhány fiatal ragadozó is, mint L.Vey és mások, ezek is a gólszerzők listájára akarnak tartozni és a legjobb fényben akarnak megjelenni a munkaadójuk előtt. A házigazdák oldalán pedig Hall áll, eddig hét gólt adott. A gólok számára is lehetne tippelni, a gólok száma 0-7 között lesz. De én a vendégek győzelmére fogadok.

A mi tippünk: Vancouver győzelme – a legjobb oddsok a Bet-at-home fogadóirodánál 2,10 szorzóval