Valencia-Real Madrid 22.2.

Labdarúgás, szerda, 2017, Február 22, Spanyolország, La Liga, 18:45

Amikor Valencia klub vezetősége elnézést kért a tavalyi elrontott szezonért, még fogalma sem volt, hogy mi vár rájuk az ideiben. Az utolsó két évben Valencia Peter Lim szingapúri milliárdos tulajdonában van, azóta a volt cscs klub lassan le lejten megy. A tavalyi sikertelen szezon után változott a káder, és mindenki várta, mikor fognak a játékosok összeszokni. Amikor ez nem sikerült, októberben elhívták az olasz nemzeti csapat volt edzőjét, Cedare Prandellit, aki csak a feltétellel írta alá, hogy télen Valencia erősíteni fog. Anikor látta, hogy a tulajdonossal nem lehet tisztességesen beszélni és nem teljesíti az igéreteit, nem egész három hónap után elhagyta a csapatot. Végül január végén csak két játékos érkezett, Simone Zaza Juventuszból és Fabian Vigoból. Valencia támadói nem túl produktívak, és amikor már-már sikeresek, gyengélkedni mennek sérüléseik miatt. A csapat az utolsó 10 napban 4 párbajt játszik, a hétvégén már Ath.Bilbaoval nyert 2:0, és szerdán Real vár a csapatra. Most légy okos, mit kitalálni a spanyol liga vezetőjére.

Real eddig egyetlen egy párbajt veszített el január felében FC Sevilla stadionján. Mégis vezeti a bajnoksági táblázatot, két párbajjal a javukra. Az előnyét még növelheti a szerdai párbaja után. A támadók soraiban Zidane edzőnek semmi problémái nincsenek, mindenki rendben van. Az utolsó 20 percre a párbajban Espanyol ellen végre negyed év után Gareth Bale is részesedett és 12 perc után a góljával a végső 2:0 eredményt javította. A védelemben már 2 hétig hiányzik Danilo, aki sérült, szintén Sergio Ramos is. A kapuban F. Castilla áll, a kettes számú kapus, aki utoljára a kapuban bajnoki mérkőzésen szeptemberben állt.

Hogy sor kerül-e arra, hogy felébrednek a Denevérek, néhány hét múlva láthatjuk meg, de ebben a mérkőzésben leginkább nem kerül sor naqgy ugrálásra  és úgy gondolom, hogy Real viszi haza a pontokat.

A  mi tippünk: Real Madrid győzelme – a legjobb oddsok a William Hill fogadóirodánál 1,57