Manchester United-Southampton 19.8.

Labdarúgás, péntek, 2016 Augusztus 19, Anglia, Premier League, 21:00

A Premier League második körében először nem hagyományos időpontban pénteken találkoznak Man. United Southamptonnal. Talán a legaktívabb klub a nyári átlépések piacán Manchester Unitedel először mutatkozik be verseny körben hazai párbajban a sztárokkal, akikről az utolsó elemzésemben írtam. Nem nagyon szükséges emlegetni a sztárokat, csak frissítésnek Zlatan Ibrahimovič, Henrikh Mkhitaryan, Eric Bailly, Paul Pogba, a földgömb legdrágább játékosa, nem utolsósorban az új edző Jose Mourinho. Még a Premier League elkezdése előtt a csapat az Angol Szuperkupán mérte az erejét Leicester Cityvel. Egy nagyon érdekes mérkőzésben Zlatan Ibrahimovic döntött az első góljával a 2:1 győzelemről. Ez a párbaj sok pozitív dolgot mutatott meg, de azt is, hogy mourinonak sok dolga lesz ezzel a csapattal. Az első félidőben Bournemouthba ismerkedtek a játékosok, a félidő végén Mata szerzett gólt, a második félidőben már United uralta  a helyzetet, fejessel Rooney 2:0, azután Zlatan 30 méterről 3:0, végül is pedig a házigazdák 1:3  csökkentették a vereségüket, de több semmi.

Southampton a tavalyi szezon után legyengült, amikor Roman Koeman edző elhagyta a csapatot. Távoztak Pellé Kínába, Wanyama Tottenhamba, Saido Mané  Liverpoolba, amiről már szintén tájékoztattam ezeken az oldalokon a fogadókat. Southampton az első párbajban otthon 1:1 döntetlent játszott Watford ellen ( a fogadásom bejött- Watford nem veszítette el a meccset). Southampton már a 9. percben gólt kapott, és csak a a második félidőben egyenlített. Nathan Redmond erősítés egyenlített, de bár növekedett a teljesítmény a csapatnál, már a 3 pont megszerzésére ez nem volt elég.

United kiválóan kezdte az új szezont, a szezon eddigi két párbaját megnyerték, és az első hazai párbajt is megnyerik. Mourinho kefejezte magát, hogy ezzel a káderrel a bajnoki címen is gondolkodhatnak, ezért nagyon fognak harcolni, és vigyázni fognak a hibákra. Szerintem a gólkülömbség legalább 2 gól lesz, a bátrabbak hendikepet is fogadhatnak. Sok szerencsét az új szezonban!.

A  mi tippünk: Manchester United győzelme – a legjobb oddsok az Unibet fogadóirodánál 1,42 szorzóval.