Finnország-Horvátország 9.10.

Labdarúgás, vasárnap, 2016  Október 9, világbajnoki selejtező, 18:00

Finnország egy átlagos európai labdarúgásos állam, azt mondanám, hogy manapság már átlagon alatti. Ugyan megveri a törpéket , mint San Marino, de már az átlagos európai csapatokra hamarosan nem lesz elég ereje és tudása, nembeszélve az európai top csapatokról. Már a koszovói csapattal a párbaj jelezte, hogy Finnországgal nem nagyon lehet számolni ebben a selejtezőben, pontokat veszítettek a jól beindult párbajban Izlandon is. Az EURO kvalifikálásán a finnek a 4. helyen végeztek, mögöttük már csak a Feröer-szigetek maradtak és a tragikus Görögország, ezek voltak az egyetlen csapatok, amelyeket megvertek. A harcot a 2018-asi VB-re otthon Koszovo ellen kezdték, de itt csak 1:1 volt a végeredmény (Koszovo aktívabb volt a labdánál, a lövésekben is), valaki számára lehet hogy meglepetés, de számomra nem is. Sőt, a finnek Izlandon is megleptek, ahol a 90, percig vezettek 1:2, de nem bírkóztak meg a párbaj végével, amikor egyenlítő gólt kaptak, és a 96. percben megkapták a 3. gólt, amely talán egy kicsit ellentmondásos volt.

Horvátország az utolsó kvalifikáláson elkerülte a pótselejtezőt az utolsó körben, amikor megverte Máltát, és Okaszország Norvégiát. Ennek köszönhetően Horvátország a 2. helyre került és tovább jutott. Az EURO-n nagyon szimpatikus teljesítményeket mutatott, a játékuk a jó védelemből indult ki, de elül is meg volt a csapat minősége, amelyet Modrič kozéppályás irányított. Az alapcsoportban a törököket és az erős spanyolokat verték meg, és érdekes módon csak Csehországgal veszítettek pontokat 2:2 döntetlenért, bár már 2:0 vezettek. Mégis az 1. helyről jutottak tovább. De a nyolcaddöntőben váratlanul kiestek Portugáliával, amikor 0:1 vereséget szenvedtek hosszabbításban.

Szerintem Horvátország csapata jobb minőségű, mint a finn csapat, nem szabadna problémának lenni győzelmet szerezni számára. És nem nagyon hiszem, hogy a finneknek sikerülne valami pontot megkaparintani. A horvátok a favoritok.

A  mi tippünk: Horvátország  győzelme – a legjobb oddsok a sportingbet fogadóirodánál 1,44 szorzóval.