FC Zürich – Thun 22.07.

Labdarúgás, vasárnap, 2018, Július 22, Svájc, Super League, 16:00   19.07.    2€

Ezen a hétvégén Svájcban is elkezdődik a Szuperliga és a nyitó körben egymás ellen állnak a tavalyi szezon nagyon támadó

jellegű csapatai, a házigazda FC Zürich és a vendég Thun. Mindkét csapat egy őrüt előkészítőn ment keresztül, bízok benne, hogy ezt folytatni fogják a versenyen is. FC Zürich hála a negyedik helyének a tavalyi szezonban az idei Európa Ligára is bejutott, főként hazai pályán volt látható sok gól a párbajaiban. Végül 18 körben otthon 52 gólt láthattak a rajongók 31:21 gólaránnyal. Az előt a házigazdák vereséggel kezdték Rapperswil ellen 1:2 aránnyal. Ezután megbírkóztak 4:2 Wilem, és 4:1 St Gallen csapatával, az utolsó párbajban Vadiz ellen 1:2. Sok gól esett ezekben a párbajokban, ezért várható, hogy ismét magas lesz a gólok száma.

Thun tavaly a 8. helyen végzett és csak 7 pont mentette meg őket a kieséstől a második ligába. De meg kell említeni, hogy a liga elégé kiegyensúlyozott volt, mert az európai kupákra 3 pont hiányozott nekik. Az idei évad is hasonló lehetne, mivel a svájci csapatok nagyon hasonlítanak egymásra Bazel és Young Boys Bern csapatain kívül. Thun rendelkezett a második legrosszabb védelemmela ligán, 36 körben 68 gólt kaptak, de több gólt szerzetk, mint Zürich, vagy a harmadik Lucern. Az előkészítőben rosszabb ellenfelekkel játszottak, így senki sem próbálta meg az erejét. Győzött 2:1 Schaffhausen, 3:0 Rapperswil, 1:0 Wil, 3:2 Chiass és 4:0 Nyonnais ellen, ezek majdnem mind csapatok az alacsonyabb ligákból. Vereséget kétszer szenvedett, Xamax ellen 1:2 és 2:3 Aarau ellen.

Ha a kölcsönös mérkőzéseket nézzük, a múlt szezonban ismét sok gólt láthattunk, Zürichben 1:2 arányban a házigazda győzött, ezután idegenben is 3:1 győzött. Majd harmadszor is a nemzeti kupán 4:3 arányban. Az idén Februárban azomban Thun elrabolt Zürichtől 3 pontot 4:2 győzelemmel, majd a szezon végén Zürich nyert 1:0 aránnyal.

A  mi tippünk: több mint 2,5 gólt szerez a két csapat a párbajban – a legjobb oddsok a Bet 365 fogadóirodánál 1,70