Carolina-Anaheim 13.2.

Jégkorong, péntek, 2015 Február 13, NHL, 01:05

NHL

Anaheim a divíziójában a második helyen van annak ellenére, hogy az ellenfelei pályájain háromszor egymás után vereséget szenvedett Washingtonnal 2:3 hosszabbítás után, tampa Bay ellen 3:5 és Floridával 2:6. A házigazda Carolinának szintén a második hely tartozik, de a táblázat másik felében a Nyugati divizióban. De ami a jelenlegi formáját illeti, sokkal jobb, amikor azonos időszak alatt hat pontot volt képes megszerezni. Ez a két ellenfél nem találkozik túl gyakran, ebben a szezonban ez lesz a második erőmérésük. Az első kilenc napja volt a hazai „ Ducks“ javára 5:4 hosszabbításban.

„Hurricanes“ 23 párbajban otthon csak 25 pontot szerzett. Ellenkezőleg, Anaheim idegenben a legjobb csapatok közé tartozik 34 megszerzett ponttal. A házigazda védelme Buffalo után a leggyengébb a versenyen átlagban 2,15 góllal egy párbajra. A hazai pont statisztika vezetője Eric Staal, aki 32 pontot szedett össze (17+15). De a vendégek mezében négy játékos is van még jobb mérlegléssel. Ryan Getzslaf statisztikája például 17+37 (54 pont). Anaheim leghosszabb sorozata győzelem nélkül az idei szezonban 4 párbaj volt, ezt a számot nem fogja akarni emelni. És éppen Carolina erre a legjobb ellenfél a vereségek megszakítására. Anaheim javára szól a tény is, hogy három játékosa tér vissza a gyengélkedőről – Getzlav, Fowler és Kessler.

A „Kácserok“ támadása igen erős és erre a csapatra jellemzőek a vad eredmények. A párbajaiban sok gól esik, és ez tetszik a rajongóinak. Anaheim utolsó tíz párbajában nem történt meg, hogy kevesebb, mint négy gólt szerzett összesen a két csapat a meccsen. Ezért nagyon valószínű, hogy Anaheim lesz a győztes Carolinában és a két csapat legalább négy gólt szerez. És erre az eseményre fogadok majd én is!

A mi tippünk: Anaheim győzelme – a legjobb oddsok a Unibet fogadóirodánál 2,22 szorzóval