Braga-Estoril 6.2.

Labdarúgás, hétfő, 2017, Február 6, Portugália, Primeira Liga, 22:00

Az utolsó hazai találkozón Braga elveszítette a hazai verhetetlenségét, amikor elhanyagolta a meccs kezdetét a második legjobb csapattal az ellenfelek pályáján, Vitória Guimaraes csapatával, és ezt a párbajt 1:2 vereséggel fejezte be. Gólokat már a 11. és 16. percben kapta, és visszafelelni csak a hosszabbításban tudott, és ez már késő volt. De még mindig tartja magát a kupai elhelyezkedésen, várható a harc a harmadik helyért Sporrting, Guimaraes és Braga között.  A vezető két csapat lassan, de biztosan távolodnak. Braga előnye, hogy nem függ csak egyetlen játékoson, de néhány jó focistája van. Fontos volt ez, amikor decemberben és az új év elején lábtörés miatt Pedro Santos hiányzott. Jól helyettesítette őt Rui Fonte, vagy Eduardo Wilson támadó. Braga már úgy is jó védelmét megerősítette Paulinho védő, aki Chaves-ből érkezett. Asonnal besorakozott az alapcsoportba. As utolsó hazai vereségen kívül Bragának van még egy pont vesztessége otthon, a második korből Rio Avet-től az 1:1 döntetlen. Ezeken kívül csak a 8 győztes párbaj 23:8 gólaránnyal hazai pályán.

Estoril csak a 16. helyen van a táblázatban, de ez nem azt jelenti, hogy könnyű ellenfél lesz. Estorilnak van az utolsó hat csapat közül a legjobb védelme, és az utolsó fordulókban ezt Porto és Benfica is tapasztalták, akik csak-csak hogy megverték büntető rúgásainak koszönhetően. Bár estoril a táblázat alján mozog, a védelme jó és csak 24 gólt kapott 19 párbajban. Idegenben pontokat csak olyan csapatokkal tudott szerezni, amelyek a táblázat második feléből voltak. Győzelmei Rio Ave és Nazional csapataival, döntetlenek Boavista és Ferreirával, azután már csak hat vereség. Idegenben a gólaránya 6:12. Az utolsó párbajban FC Porto ellen O. Diakhite kapott piros lapot, úgy hogy hiányozni fog hétfőn, ami a védelem hátsó soraiban érezhető lesz.

Az első egymásközti párbajban Braga győzött Estoril pályáján 1:3, így a visszavágón is Braga a nagy favorit és otthon már nem engedi meg magának a következő vereséget.

A  mi tippünk:Braga győzelme – a legjobb oddsok a William Hill fogadóirodánál 1,50