Belgium – Wales 16.11

Labdarúgás, vasárnap, 2014 November 16, EURO 2016 kvalifikálás, 18:00

euro 2016

Wales a B csoportcsúcsát uralja és a számláján 7 pont van. Még több pontot szeretne szerezni, de Belgium ellen nem nagyok az esélyei. A belga csapat, ahogyan ez már hagyományos, a rangadó csapat, amely bejuthat a bajnokság fő részébe.

Wales az első három fordulóban nagyon jól játszott, kétszer győzött, egyszer egy pontot szerzett. Utoljára Ciprusnak adott be két gólt. A walesziaknak sikerült a harmadik párbajban is pontot szerezni, otthopn Ciprus ellen 2:1 győztek. A gólokról David Cotterill és Hal Robson-Kanu gondoskodott. A házigazdáknak nem volt akadály Vincent Laban gólja sem, se Andy King piros lapja még a félidő előtt. Chris Coleman edző játékosai fokozatosan elkezdtek bízni abban, hogy az EB-re jutnak a kvalifikálásvól. Wales utolsó sikerei az EB-én 1976 – ban voltak a kvalifikálásban. Természetesen a játékosai előtt még nagyon hosszú út áll, hogy valami hasonló történjen, de a szigeti csapat kvalifikálása nagyon jól van szétjátszva. Valaki kifogásolhatja, hogy a csapat eddig nem túl nehéz ellenfélnek nézett szemben, de Wales táborában optimizmus uralkodik és a mai meccs fogja megmutatni, milyen csapat is valójában.

Belgium nagyon érdekes módon és határozottan lépett a kvalifikálás harcaiba, amikor szétlőtte Andorrát. A következő párbajban Bosznia-Hercegovina várt rájuk, és itt már a belga csapat nem volt olyan egyértelmű. A házigazdák gyorsan átvették a vezetést Edin Dzeko góljával, de az egyébként megbízható kapus Asmir Begovic hibája Nainggolannak besegített az egyenlítéshez. Hogy Belgium ismét visszajusson a győztesek hullámára, a játékosai egy baráti meccset játszottak Izlanddal. Ez a csapat ugyan sikeres, de Belgiumra ez nem volt elég. A házigazdák Brüsszelben Nicolas Lombaert, Divock Origi és Romelo Lukaku besegítéseivel győztek.

A mi tippünk: Belgium győzelme – a legjobb oddsok a Winmasters fogadóirodánál 1,36 szorzóval