Anglia – Lengyelország 22.6.

Labdarúgás, csütörtök, 2017  Június 22, Euro U21, 20:45

Az Anglia – Lengyelország közötti mérkőzésnek mg van a favorita, bár a párbajt Lengyelországban játszák, nem a házigazda a favorit. A párbajban Anglia a tovább jutásért játszik. Ha ebben a párbajban három pontot szerez, akkor az első helyről lép tovább az elődöntőbe. A gólnélküli döntetlen után Svédországgal és a három pont után Szlovákia ellen világos a matematika. Az angoloknak legjobban a döntetlen Svédországgal volt a kárára, mert itt veszítette el a csapat a reményét a tovább jutásra. Természetesen még van egy kis esélye, de nem hiszem, hogy a lengyelekre a szerencse ilyen nagy mértékben mosolyog majd, mert a második hely is kevés lesz. Miért gondolom, hogy Anglia nem kap két gólt? Az első két párbajából egyértelmű, hogy elül nem túl sikeresek, igyekezni kell nekik hátul, hogy maximum egy gólt kapjanak, és bízni benne, hogy szereznek gólt. A Szlovákok ellen néha Anglia a rövidebbet húzta, főleg az utolsó félórában. A párbaj második felében csak a 2:1 állásik volt a játékuk jó, ezután már csak a védelem és elül csak kevés akció. Már csak a védelem, taktizálás, hogy megvégyjék az eredményt 1 gólall. Azt gondolom, hogy a lengyelekre is egy hasonló párbaj vár.

A lengyelek ugyan otthon vannak, de ők is inkább igyekeznek majd nem kapni gólt és ellentámadásból fenyegetőzni. Ha vezetésbe kerülnek, akkor az eredményt igyekeznek majd megtartani. A hazai közönség előtt szeretnének győzni. Szlovákiával a gól kivételével az első félidőben nem sokat mutattak, bár a másodikban javult a játékuk, de gólt már nem szereztek. Svédországgal jött a megmentés a tizeneggyesben az utolsó percben. Ezen kívül néhány esélyt csak tíz perccel a vége előtt dolgoztak ki. Anglia ebből a szempontból jobb, mint Svédország, úgy gondolom, ezt meg tudja őrizni. Ha nem jön tizeneggyes, ez bejöhetne.

Az angolok talán győzhetnének, a győzelmukre a szorzó nem túl magas, ez nem olyan párbaj, amelyen meg lehetne gazdagodni. Sok szerencsét.

A  mi tippünk: Anglia győzelme – a legjobb oddsok a betfair fogadóirodánál 1,67