Ajax-Schalke 13.4.

Labdarúgás, csütörtök, 2017, Áprilisr 13, Európa Liga, 21:05

Az Európa Liga negyeddontőjében találkoznak Ajax Amsterdam és schalke 04. Az első párbajt Hollandiában játszák és a visszavágót Németországban. Ajax nem jutott el a Bajnokok Ligájába az előfordulókon át. Először ugyan a görög PAOK-on keresztül át jutott, de azután összetörte magát Rostovon. És így Ajaxnak meg kellett elégedni az Európa Ligával is. A csoportját uralta, és 14 ponttal szuverén módon meg is nyerte 4 győzelemmel és 2 döntetlennel. A háta mögött hagyta Celta Vigot, Standard Lutychot és Panathinaikost. Mind a három hazai párbajt Ajax megnyerte. A selejtező fázisban rátalált a veszélyes Legia Varsóra. Idegenben gólnélküli döntetlent játszott és otthon 1:0 győzött. A nyolcsddöntőben Ajax útjába a dániai FC Koppenhága állt. A nyitó párbajban Ajax 1:2 vereséget szenvedett, de hazai pályán ismét győzött, ezúttal 2:0 és így bejutott a negyeddöntőbe. Ajax így az idei szezonban 7 hazai kupa párbajt játszott, ebből ötöt megnyert és kétszer döntetlent játszott. A klub rendkívül híres klub nem csak hazai téren, de nemzetrközi felfogásban is.

Schalke is uralta a csoportját az Európa Ligán 15 ponttal. A csoportjában Nice, Krasnodar és salzburg voltak az ellenfelei. Schalke 5 győzelmet és egy vereséget írt a számlájára Salzburgban 0:2. A selejtező részben Schalke PAOK csapatával találkozott, akin keresztül 1:1 és idegenben 3:0 eredményekkel jutott tovább. A nyolcaddöntőben a csapat más német klubra is rátalált, ez Monchengladbach volt. Mindkét párbajdöntetlenekkel végződött – 1:1 és 2:2. Szerencsésebbek voltak a játékosok Gelsenkirchenből, mert idegenben egy góllal többet adtak. Így schalke bejutott a negyeddöntőbe.

Mivel Ajax pályáján játszódik a párbaj, a házigazdának hiszek. Ezek otthon rendkívül erősek, ezért győznii kellene neikik. De másrészt a döntetlent sem nem lehet kizárni. A vendíňégek győzelmét azt hiszemnyugottan kizárhatjuk, ez nem is valószinű. Tehát a fogadás a házigazda győzelmére döntetlen nélkül jó választás lehet.

A  mi tippünk: Ajax győzelme döntetlen nélkül – a legjobb oddsok a Bet365 fogadóirodánál 1,80